Kominikaty - marzec

Aktualności » Kominikaty - marzec

KOMUNIKATY  DO  PROGRAMU

1. Spotkanie związane z rocznicą rejestracji Klubu rozpoczniemy Mszą świętą koncelebrowaną w kościele pw św. Piotra i Pawła 23.VI.2018 r. o godz. 12:00. Będziemy mieli przyjemność gościć: przedstawiciela Kurii Metropolitalnej, kilku Członków Honorowych, Kapelanów, Dyr. CDAW, Dyr. PN O. Poznań (wygłosi referat dotyczący historii Wrocławskiego KIK).

Pierwszeństwo w wykupieniu wejściówek na Spotkanie Towarzyskie w „Hotelu Tumskim” będą miały osoby nie mające zaległości w opłacaniu składek członkowskich.

Zapisy z wpłatą w wysokości 10 zł w Sekretariacie Klubu do dnia 9.V.2018 r

2. Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi ks. dr Aleksander Radecki ceniony duszpasterz świeckich i duchownych. Święcenia kapłańskie 1976 r. Przez 9 lat wikariusz na parafiach Szczawno, Wrocław Brochów, Wrocław Sępolno, 6 lat proboszcz w Mokrzeszowie k. Świdnicy, 23 lata Ojciec Duchowny MWSD we Wrocławiu, od 2014 r. Wikariusz Biskupi ds. stałej formacji kapłanów.

  • Środa 7.III.2018 r.
    godz.17:00 Spowiedź św.
    godz.17:15 Msza św. z nauką rekolekcyjną,
  • Czwartek 8.III.2018 r.
    godz.16:00 Spowiedź św.
    godz.16:15 Msza św. z nauką rekolekcyjną, sakramentem chorych.

 

3. Sagrada Familia - jedna z najbardziej znanych świątyń w Europie. Została zaprojektowana przez Gaudiego. Trudno się do niej dostać, zobaczyć ją od środka (umawianie terminu, kolejki itp.), my obejrzymy nagrany film.

4. Jest to pierwsza w naszej historii monograficzna wystawa poświęcona wrocławskiemu manieryzmowi w stolicy Śląska. Sztuka elit i artystów z przełomu XVI i XVII w. Krótki okres czasu 30 − 40 (50) lat dzielących okres renesansu od wczesnego baroku.

Spotykamy się o godz. 10.45 w holu Muzeum. Cena biletu (ok. 5 zł).

5. Spotkanie z p. Marią Woś − opowieści z dawnych lat, nie tylko z Radia.

6. Wykonawcy: Dresdner Kammerchor i Wrocławska Orkiestra Barokowa pod dyrekcją Jarosława Thiela. Bilety do odbioru w Sekretariacie Klubu w czasie dyżurów od 7 marca.

7. Wystąpi chór, balet i orkiestra Zespołu "Mazowsze" pod dyrekcją J. Bonieckiego. Zapisy do środy 21 marca. Bilety dla członków KIK po 30 zł. Odbiór biletów jedynie w środę 4 kwietnia w czasie dyżuru.

8. Wrocławski Klub Inteligencji Katolickiej jest Organizacją Pożytku Publicznego. Przy rozliczaniu podatku PIT za 2017 rok prosimy o przekazanie 1% podatku na nasz Klub.

Krajowy Rejestr Sądowy: 0000031291

Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną kwotę.