Komunikaty - luty

Aktualności » Komunikaty - luty

KOMUNIKATY  DO  PROGRAMU

1. Zapraszamy na wystawę planszową „Wyspa wolności” o niezwykłej bibliotece w Paryżu, która powstała i rozwinęła się dzięki m.in. księciu Adamowi Czartoryskiemu, Karolowi Sienkiewiczowi i Adamowi Mickiewiczowi.

Spotykamy się o godz. 10.45 przed wejściem do muzeum (Kamienica pod Złotym Słońcem).
Wstęp wolny.

2. Bohaterem wykładu będzie Stanisław Wyspiański, znakomity polski malarz, poeta, dramaturg, a także grafik i ilustrator. W polu jego zainteresowań artystycznych znalazły się również książki, które traktowały jak dzieła sztuki. Widział je jako całość, dążąc do harmonijnego układu ich elementów. Przygotowywał również ilustracje i oryginalne winiety. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane książki ze zbiorów Ossolineum, które wydał Stanisław Wyspiański.

3. Wystąpi Andrei Ioniţă oraz Filharmonia Wrocławska pod dyrekcją Daniela Raiskina. W programie uwertura do opery ”EuryantheWebera, koncert wiolonczelowy Schumanna oraz V Symfonia Beethovena.

Bilety do odbioru w czasie dyżurów.

4. Na wystawie zgromadzono 100 zabytków z okresu pomiędzy XIV a XVII wiekiem ze zbiorów Muzeum Chin w Pekinie.

Spotykamy się o godz. 10.45 przed wejściem do muzeum.
Cena biletów ulgowych 5 zł.

5. Pani Teresa Skraba jest psychologiem i przez wiele lat prowadziła w naszym Klubie pogadanki na różne życiowe tematy.

6. Rekolekcje prowadzi o. Szczepan Brzezina. Szczegóły w programie marcowym.

7. Wykonawcy: Dresdner Kammerchor i Wroclawska Orkiestra Barokowa pod dyrekcją Jarosława Thiela. Koncert ten doskonale się wpisuje  w atmosferę Wielkiego Tygodnia.

Zapisy z wpłatą 20 zł dla członków i 40 zł dla sympatyków Klubu, do środy 28.02.

8. Wrocławski Klub Inteligencji Katolickiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, dlatego przy rozliczania podatku PIT za 2017 rok prosimy o przekazanie 1% podatku na nasz Klub.

Krajowy Rejestr Sądowy: 0000031291

Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną kwotę.