Komunikaty - maj

Aktualności » Komunikaty - maj

1. Podobnie jak w ubiegłym roku dostaliśmy od Dyrekcji Ogrodu Botanicznego darmową wejściówkę na 2017 rok dla grupy naszych członków.
Spacery we wtorki majowe prowadzi p. K. Kucha, a od czerwca da września p. D. Fakowska.
Zbiórki od strony Katedry (ul. Kanonia), godz. 10:45.
Klub dziękuje paniom Krystynie Bilińskiej oraz Emilii Sielickiej za zastępowanie p. Danuty Fakowskiej w czasie jej nieobecności w ubiegłym roku.

2. Pani prof. Anna Zawadzka przedstawi swoje nowe utwory, wiersze i prozę.

3. Proponujemy udział w spotkaniu organizowanym przez Ossolineum. Pani prof. Teresa Kulak zajmuje się historią Śląska i Wrocławia. Wstęp wolny.

4. W programie utwory z okresu reformacji. Zamówione bilety będzie można odebrać w czasie dyżurów od 19 kwietnia.

5. Siostra Bernadeta w ramach cyklu "Zakony żeńskie na Śląsku" opowie m. in. o założycielu zgromadzenia, księdzu Spiske, o losach zgromadzenia w latach 40-tych i 50-tych XX wieku oraz aktualnej pracy.

6. Pani Gajewska-Prorok jest kustoszem Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Wykład będzie ilustrowany.

7. Zamówione bilety będzie można odebrać w czasie dyżurów od 19 kwietnia.

8. W dniach 17 lub 24 czerwca planujemy wycieczkę do Żórawiny (zwiedzanie kościoła) i Galowic (Muzeum Powozów). Zainteresowani mogą poznać szczegóły i wysokość kosztów w czasie dyżuru w środę 26 kwietnia. Zapisy do dnia 17 maja

9. Swoim zespołem (Monteverdi Choir i  English Baroque Soloists) dyryguje Sir John Eliot Gardiner, znany z ubiegłorocznego festiwalu. Zapisy z wpłatą do 24 maja.
Cena biletu: 60 zł, a dla członków Klubu 30 zł.

10. Zapisy z wpłatą do 24 maja. Cena biletu: 30 zł, dla członków Klubu 20 zł.

11. W dniach 22−23 września planujemy wycieczkę autokarową do Krakowa, Wadowic i Pszczyny.
W programie: Kraków (Dom Matejki, Podziemny Rynek, Galeria Sukiennice, Dom Mehoffera), Wadowice Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, kościół), Pszczyna (Pałac – Wystawa wnętrz XIX i XX w.).
Ilość uczestników: ok. 28 os. Zapisy z wpłatą do 15 czerwca ( rezerwacja noclegów )
Koszt: dla członków Klubu – 180 zł, dla innych – 250 zł.