Komunikaty - styczeń

Aktualności » Komunikaty - styczeń

1. Posłuchamy fragmentów przygotowywanych do druku wspomnień, w których autorka urodzona w 1934 r. we Lwowie, gdzie przeżyła pierwszych 12 lat, przywołuje obraz miasta z okresu wojny, okupacji. Perspektywa małej dziewczynki, podglądającej rozpadający się świat dorosłych, przenika się z perspektywą − świadomością osoby dojrzałej, która już wie, że wszystko, co kocha, zostaje jej odebrane.

2. Na spotkaniach omówione zostaną tematy:
„Niechciane Zakupy” − jak ustrzec się przed nieuczciwymi przedsiębior-cami, w domu, na pokazach, na tzw. "imprezach pielgrzymkowych"?
„Zakupy przez Internet” − co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego, czy należy czytać regulaminy i umowy, jak skutecznie odstąpić od zakupów − jak zrezygnować ?
„Pułapki Biur Podróży” − na co zwrócić uwagę przy wyjeździe na wakacje lub do sanatorium, kiedy nie podpisywać umowy?
„Umowy poza lokalem przedsiębiorstwa” − kogo i kiedy wpuścić do domu, u kogo interweniować jeśli sprzedawca budzi nasze zaniepokojenie, dlaczego warto rozmawiać z domownikami o takich "zakupach", kiedy nie podawać danych osobowych, nr PESEL ?

3. Mszę św. odprawi ks. dr Marian Kowalski (kapelan KIK). Po Mszy św. spotkanie w Sali nr 5. Prosimy chętnych o pomoc w przygotowaniu spotkania. Zapisy z wpłatą 10 zł − środa, 27 grudnia.

4. Wystąpią: Szymon Nehring (fortepian) oraz Filharmonia Wrocławska i Chór NFM po dyrekcją Giancarlo Guerrero. W programie: Koncert fortepianowy a-moll Paderewskiego oraz 9 Symfonia d-moll Beethovena. Zapisy do środy 20 grudnia 2017. Wpłata 30 zł dla członków Klubu oraz 60 zł dla sympatyków do środy 3 stycznia.

5. Wystąpią Krzysztof i Jakub Jakowicz z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją  H. Andrescu. W programie I koncert skrzypcowy Brucha, utwory Ravela i Sarasate oraz I Symfonia Sibeliusa. Zapisy do środy 27 grudnia 2017r. Wpłata 25 zł do środy 10 stycznia.

6. Wystąpi Andrei Ioniţă oraz Filharmonia Wrocławska pod dyrekcją Daniela Raiskina. W programie uwertura do opery ”Euryanthe” Webera, koncert wiolonczelowy Schumanna oraz V Symfonia Beethovena. Zapisy z wpłatą 20zł do środy 17 stycznia.

Wrocławski Klub Inteligencji Katolickiej jest Organizacją Pożytku Publicznego

Przy rozliczania podatku PIT za 2017rok prosimy o przekazanie 1% podatku na nasz Klub.

Krajowy Rejestr Sądowy: 0000031291

Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną kwotę.