12 listopada 2014 - 25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej

Archiwum » 12 listopada 2014 - 25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej

Gości powitał w serdecznych słowach ordynariusz diecezji świdnickiej ks. biskup Ignacy Dec, a nastepnie ks. arcybiskup Alfons Nossol  i biskup kościoła ewangelicko-augsburskiego  Ryszard Bogusz odprawili nabożeństwo ekumeniczne. Po prezentacji   nowej wystawy plenerowej “Odwaga   i  Pojednanie”, przygotowanej przez Muzeum Historii Polski i Fundację “Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego”  odbyła sie dwudniowa konferencja “25 lat polsko-niemieckiego pojednania. Znaczenie dla Europy   i  przykład dla świata” z udziałem gości z Polski, Japonii, Korei, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i  Ukrainy. Nasz Klub był reprezentowany przez Marię Łukowską-Glińską, Barbarę Strońską i Władysława Narkiewicza.