Program - styczeń

06 I, piątek

NFM, sala Główna

Gala Noworoczna 2023 – koncert symfoniczny, J. Strauss syn
Uwertura do operetki Zemsta nietoperza Róże Południa – walc op. 388 Ohne Sorgen – polka-schnell op. 271 Marsz perski op. 289 Nad  pięknym modrym Dunajem – walc op. 314 Grzmoty i błyskawice – polka-schnell op. 324, G. Rossini Uwertura do opery Wilhelm Tell G. Verdi Ballabili z opery Otello; Ballabili z opery Makbet A.Ponchielli Taniec godzin z opery La Gioconda

14 I, sobota

Kościół śś Piotra i Pawła

Msza Święta, Celebrans ks. dr Marian Kowalski

14 I, sobota
sala nr 2 (Sekretariat)

Spotkanie opłatkowe – spotkanie integracyjno-formacyjne przy herbatce oraz warsztat Moniki Krahforst oraz Anny Doroty Władyczki „Pieśni Bożonarodzeniowe w różnych tradycjach chrześcijańskich”

18 I, środa

sala nr 2

Zebranie Zarządu

26 I, czwartek

Muzeum Etnograficzne

Wyjście na wystawę w Muzeum Etnograficznym(z przewodnikiem): „Święte obrazki. Pasje kolekcjonerskiei badawcze o. Nikolausa von Lutterottiego OSB (1892–1955)”
Wystawa poświęcona kolekcji grafiki dewocyjnej stworzonej i częściowo opracowanej przez o. Nikolausa von Lutterottiego ze zgromadzenia oo. benedyktynów w Krzeszowie. Druki pochodzą z europejskich warsztatów, głównie z terenu Niemiec, Austrii i Czech, a w niewielkim stopniu również Włoch, Francji i Polski. Powstawały w XVIII i XIX w. w prowincjonalnych, często klasztornych drukarniach, a rozprowadzano je głównie w centrach pielgrzymkowych, na odpustach, jarmarkach, a także za pośrednictwem wędrownych handlarzy.

*cena biletu nie więcej niż 7,5 zł w zależności od ilości osób i decyzji Muzeum, płatne na miejscu przed wejściem do Muzeum, jeżeli zbierze się grupa co najmniej 10 osób, to cena biletu nie przekroczy 5 zł

Dyżury w Sekretariacie Klubu

Sekretariat Klubu czynny będzie w dniach:

• środa, 11 I godz. 11:00 – 12:00
  • środa, 25 I godz. 11:00 – 12:00

Składki można wpłacać jedynie podczas dyżurów i po odczytach lub na Konto Klubu podane w zakładce kontakt.

Przypominamy o wpłacaniu składek członkowskich. Są one ważną częścią naszego budżetu. Zgodnie z apelem Walnego Zebrania prosimy o dobrowolne wpłacanie w miarę możliwości wyższych składek niż dotychczas. Przypominamy, że warunkiem otrzymania dofinansowania do biletu jest opłacenie składek członkowskich na bieżąco.

W lutym planujemy wyjście na koncert „Muzyka Wrocławia” w dniu 12 lutego 2023 roku o godzinie 18 w Sali Wielkiej Ratusza. Cena biletu 35 zł, w tym dla członków KIK 25 zł, dla pozostałych osób cena biletu 35 zł.
W listopadzie (w sobotę 19 listopada 2022 r.) odbyła się ogólnopolska pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej na Jasną Górę, Klub reprezentowała koleżanka Anna Dorota Władyczka, która pełni również funkcję współprzewodniczącej Porozumienia Klubów. Następna pielgrzymka zaplanowana jest na sobotę 18 listopada 2023 roku. Chcielibyśmy zorganizować wspólny wyjazd.